Sort by

More_Badass has logged 67 entries for films during December 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Ghost in the Shell

Ghost in the Shell

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Paprika

Paprika

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Outlander

Outlander

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Last Hero in China

Last Hero in China

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Alita: Battle Angel

Alita: Battle Angel

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The 13th Warrior

The 13th Warrior

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Fatman

Fatman

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
On the Ropes

On the Ropes

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Plan B

Plan B

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Unlucky Stars

Unlucky Stars

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
High Risk

High Risk

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Anna and the Apocalypse

Anna and the Apocalypse

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Have a Nice Day

Have a Nice Day

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Raccoon Valley

Raccoon Valley

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Jason Bourne

Jason Bourne

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Femme Fatale

Femme Fatale

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Inside

Inside

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Hunter Hunter

Hunter Hunter

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Bourne Legacy

The Bourne Legacy

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Prey

Prey

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Black Christmas

Black Christmas

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Bourne Ultimatum

The Bourne Ultimatum

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Ordeal

The Ordeal

2004
×
Read the review Edit this entry  
19
The Bourne Supremacy

The Bourne Supremacy

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Bourne Identity

The Bourne Identity

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Kiss Kiss Bang Bang

Kiss Kiss Bang Bang

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Fort of Death

The Fort of Death

1969
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Killer's Mission

Killer's Mission

1969
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Enemy of the State

Enemy of the State

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Vengeance!

Vengeance!

1970
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Long Kiss Goodnight

The Long Kiss Goodnight

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Riot

Riot

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Rogue

Rogue

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Skylines

Skylines

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Batman Returns

Batman Returns

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
3:10 to Yuma

3:10 to Yuma

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
3:10 to Yuma

3:10 to Yuma

1957
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Unhinged

Unhinged

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Bells of Death

The Bells of Death

1968
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Game Over

Game Over

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Naked Prey

The Naked Prey

1965
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Lethal Weapon

Lethal Weapon

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Battle Royale II: Requiem

Battle Royale II: Requiem

2003
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Battle Royale

Battle Royale

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Mamba

Mamba

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Venom

Venom

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry