Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
01
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
30
No Hard Feelings

No Hard Feelings

2023
×
★★★½
Edit this entry  
29
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★★
Edit this entry  
29
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Madagascar 3: Europe's Most Wanted

Madagascar 3: Europe's Most Wanted

2012
×
★★★★
Edit this entry  
28
Madagascar: Escape 2 Africa

Madagascar: Escape 2 Africa

2008
×
★★★½
Edit this entry  
28
All About Lily Chou-Chou

All About Lily Chou-Chou

2001
×
★★★★
Edit this entry  
28
I Am a Hero

I Am a Hero

2015
×
★★★½
Edit this entry  
27
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★★
Edit this entry  
22
Madagascar

Madagascar

2005
×
★★★
Edit this entry  
22
Commitment

Commitment

2013
×
★★★
Edit this entry  
14
Crank: High Voltage

Crank: High Voltage

2009
×
★★★★
Edit this entry  
07
Tucker and Dale vs. Evil

Tucker and Dale vs. Evil

2010
×
★★★½
Edit this entry  
05
Crank

Crank

2006
×
★★★½
Edit this entry  
03
Freddy Got Fingered

Freddy Got Fingered

2001
×
Edit this entry  
01
There's Something About Mary

There's Something About Mary

1998
×
★★★★½
Edit this entry  
01
The Fable

The Fable

2019
×
★★★½
Edit this entry  
01
The Girl Next Door

The Girl Next Door

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
31
Asteroid City

Asteroid City

2023
×
★★★½
Edit this entry  
31
Death at a Funeral

Death at a Funeral

2010
×
★★★½
Edit this entry  
26
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★½
Edit this entry  
25
Dumb and Dumber

Dumb and Dumber

1994
×
★★★½
Edit this entry  
24
Airplane!

Airplane!

1980
×
★★★
Edit this entry  
24
Project Wolf Hunting

Project Wolf Hunting

2022
×
★★★
Edit this entry  
24
Edward Scissorhands

Edward Scissorhands

1990
×
★★★½
Edit this entry  
21
Mr. Bean's Holiday

Mr. Bean's Holiday

2007
×
★★★★
Edit this entry  
19
Bean

Bean

1997
×
★★★½
Edit this entry  
17
Old Joy

Old Joy

2006
×
★★★
Edit this entry  
17
Son of Rambow

Son of Rambow

2007
×
★★★★
Edit this entry  
09
Elephant

Elephant

2003
×
★★½
Edit this entry  
08
Click

Click

2006
×
★½
Edit this entry  
05
A Prayer Before Dawn

A Prayer Before Dawn

2017
×
★★★½
Edit this entry  
05
You Don't Mess with the Zohan

You Don't Mess with the Zohan

2008
×
★½
Edit this entry  
05
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★½
Edit this entry  
04
All's Well, Ends Well

All's Well, Ends Well

1992
×
★★★½
Edit this entry  
04
Midnight in Paris

Midnight in Paris

2011
×
★★★
Edit this entry  
02
Going in Style

Going in Style

2017
×
★★★½
Edit this entry  
02
Flirting Scholar

Flirting Scholar

1993
×
★★★½
Edit this entry  
01
Pornostar

Pornostar

1998
×
★★★½
Edit this entry  
30
Joe Dirt

Joe Dirt

2001
×
★★★½
Edit this entry  
15
Chronicle

Chronicle

2012
×
★★★★
Edit this entry  
14
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★★
Edit this entry  
14
Out of the Dark

Out of the Dark

1995
×
★★★
Edit this entry  
13
King of Comedy

King of Comedy

1999
×
★★★★
Edit this entry  
01
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
31
Beyond the Infinite Two Minutes

Beyond the Infinite Two Minutes

2020
×
★★★½
Edit this entry  
30
Heneral Luna

Heneral Luna

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Ruby Sparks

Ruby Sparks

2012
×
★★★★
Edit this entry  
19
3 Idiots

3 Idiots

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
24
The Little Rascals

The Little Rascals

1994
×
★★★
Edit this entry