Sort by

hebah has logged 33 entries for films during February 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Palo Alto

Palo Alto

2013
×
★★
Edit this entry  
28
Silence

Silence

2016
×
★★★½
Edit this entry  
27
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★★½
Edit this entry  
26
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Mo Amer: The Vagabond

Mo Amer: The Vagabond

2018
×
Edit this entry  
26
Rush

Rush

2013
×
★★★
Edit this entry  
26
Looper

Looper

2012
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Fighter

The Fighter

2010
×
★★★½
Edit this entry  
25
Abducted in Plain Sight

Abducted in Plain Sight

2017
×
Edit this entry  
24
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★
Edit this entry  
24
At Eternity's Gate

At Eternity's Gate

2018
×
★★★½
Edit this entry  
23
17 Again

17 Again

2009
×
★★★½
Edit this entry  
22
Cold War

Cold War

2018
×
★★★½
Edit this entry  
22
Vox Lux

Vox Lux

2018
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Squid and the Whale

The Squid and the Whale

2005
×
★★
Edit this entry  
20
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★½
Edit this entry  
20
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★
Edit this entry  
20
Kitbull

Kitbull

2019
×
Edit this entry  
20
Vice

Vice

2018
×
★★
Edit this entry  
20
Can You Ever Forgive Me?

Can You Ever Forgive Me?

2018
×
★★★
Edit this entry  
19
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Comedy Central Roast of Bruce Willis

Comedy Central Roast of Bruce Willis

2018
×
Edit this entry  
18
Comedy Central Roast of James Franco

Comedy Central Roast of James Franco

2013
×
Edit this entry  
18
The Hangover

The Hangover

2009
×
★★★
Edit this entry  
17
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★
Edit this entry  
17
Won't You Be My Neighbor?

Won't You Be My Neighbor?

2018
×
★★★★
Edit this entry  
16
Shirkers

Shirkers

2018
×
★★★★
Edit this entry  
16
Ken Jeong: You Complete Me, Ho

Ken Jeong: You Complete Me, Ho

2019
×
Edit this entry  
16
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★
Edit this entry  
13
Clueless

Clueless

1995
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Lego Batman Movie

The Lego Batman Movie

2017
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
12
Purl

Purl

2018
×
Edit this entry  
01
Velvet Buzzsaw

Velvet Buzzsaw

2019
×
★★
Edit this entry