Sort by
  • Oppenheimer

    ★★★★½

  • Barbie

    ★★★★

  • Carl's Date

  • No Hard Feelings

    ★★★½

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Bottoms

    ★★★★

  • Scream VI

    ★★★★

  • Daisy Jones & the Six

  • Harley Quinn: A Very Problematic Valentine's Day Special

  • Theater Camp

    ★★★★

  • Babylon

    ★★★½

  • Disney Channel's Theme: A History Mystery

  • Zen - Grogu and Dust Bunnies

  • The Paloni Show! Halloween Special!

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★★½

  • Do Revenge

    ★★★½

  • The Menu

    ★★★

  • Glass Onion

    ★★★

  • The Fabelmans

    ★★★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★

  • Don't Worry Darling

    ★½

  • Pearl

    ★★★½

  • TÁR

    ★★★★

  • Barbarian

    ★★½

  • Not Okay

    ★★★½

  • Nope

    ★★★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★★½

  • Ms. Marvel

    ★★★

  • The Bob's Burgers Movie

    ★★★★

  • Aftersun

    ★★★★

  • Triangle of Sadness

    ★★★★

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • RRR

    ★★★★½

  • The Bad Guys

    ★★★½

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★½

  • X

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★★½

  • Kimi

    ★★★½

  • I Want You Back

    ★★★½

  • Marry Me

    ★★★

  • Good Luck to You, Leo Grande

    ★★★½

  • Sharp Stick

  • Fresh

    ★★★

  • Scream

    ★★★★

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★

  • Ciao Alberto

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★

  • Eternals

    ★★★½

  • Encanto

    ★★★½

  • Rick and Morty: The Great Yokai Battle of Akihabara

  • Injustice

  • Squid Game

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★

  • The Humans

    ★★★½

  • Montana Story

    ★★★★

  • The Guilty

  • Halloween Kills

    ★★½

  • Last Night in Soho

    ★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★½

  • Encounter

    ★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★½