• Our Father

    ★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★★

  • Deep Water

    ★★★½

  • Ambulance

    ★★★½

  • X

    ★★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • The Batman

    ★★★★★

  • Gangubai Kathiawadi

    ★★★½

  • jeen-yuhs: A Kanye Trilogy

    ★★★★½

  • Gehraiyaan

    ★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Kanye With Special Guest Drake Free Larry Hoover Benefit Concert

    ★★★★½

  • West Side Story

    ★★★★

  • House of Gucci

    ★★★★½

  • A Man Named Scott

    ★★★½

  • Encanto

    ★★★½

  • Eternals

    ★★★½

  • Sardar Udham

    ★★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★★★

  • The Last Duel

    ★★★★½

  • The Guilty

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • Dune

    ★★★

  • King Richard

    ★★★★

  • Candyman

    ★★★★

  • Sweet Girl

    ★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Beckett

    ★★½

  • The Green Knight

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Old

    ★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★★

  • Haseen Dillruba

    ★★★½

  • The Tomorrow War

    ★★½

  • Fatherhood

    ★★★½

  • Luca

    ★★★★½

  • Loki

    ★★★★

  • F9

    ★★★½

  • Cruella

    ★★★½

  • The Woman in the Window

    ★★½

  • Love, Death & Robots: The Drowned Giant

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Life Hutch

    ★★

  • Love, Death & Robots: All Through the House

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: The Tall Grass

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Snow in the Desert

    ★★½

  • Love, Death & Robots: Pop Squad

    ★★★★½

  • Love, Death & Robots: Automated Customer Service

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Ice

    ★★★½

  • Army of the Dead

    ★★★★

  • Wrath of Man

    ★★★★½

  • Stowaway

    ★★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★½

  • Save Ralph

    ★★★★

  • Bad Trip

    ★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Sandeep Aur Pinky Faraar

    ★★★

  • Nobody

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★½

  • Yes Day

    ★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★

  • The Map of Tiny Perfect Things

    ★★★½

  • Orphan of autonomy

    ★★★★

  • Antihumanism

    ★★★★