Sort by

Aiva has logged 51 entries for films during March 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Thirteen

Thirteen

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Glass House

The Glass House

2001
×
Read the review Edit this entry  
30
The City of Lost Children

The City of Lost Children

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Taking Lives

Taking Lives

2004
×
Read the review Edit this entry  
29
Deep Water

Deep Water

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Master

Master

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Jackass Forever

Jackass Forever

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Isle

The Isle

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Cosmos Laundromat

Cosmos Laundromat

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Windfall

Windfall

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Hush

Hush

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
The Invisible Guest

The Invisible Guest

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Clifford the Big Red Dog

Clifford the Big Red Dog

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Marry Me

Marry Me

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Humans

The Humans

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Writing with Fire

Writing with Fire

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Bonnie and Clyde

Bonnie and Clyde

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
A Girl Walks Home Alone at Night

A Girl Walks Home Alone at Night

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Woman in Black

The Woman in Black

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Boy

Boy

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Sunset Boulevard

Sunset Boulevard

1950
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
South Wind

South Wind

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Sky Is Everywhere

The Sky Is Everywhere

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Adam Project

The Adam Project

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Zeroville

Zeroville

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
After Love

After Love

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Servant Of The People 2

Servant Of The People 2

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Wings of Desire

Wings of Desire

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
After Yang

After Yang

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Lunana: A Yak in the Classroom

Lunana: A Yak in the Classroom

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Tragedy of Macbeth

The Tragedy of Macbeth

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Fresh

Fresh

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Attica

Attica

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Cyrano

Cyrano

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Gomorrah

Gomorrah

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The King's Man

The King's Man

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Luca

Luca

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Spencer

Spencer

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry