Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
02
The Whale

The Whale

2022
×
★★★★
Edit this entry  
05
House Party

House Party

2023
×
★★
Edit this entry  
26
You People

You People

2023
×
★★★
Edit this entry  
13
Crush

Crush

2022
×
★½
Edit this entry  
13
Bioscopewala

Bioscopewala

2018
×
★★★½
Edit this entry  
13
Hridayam

Hridayam

2022
×
Edit this entry  
12
The Fabelmans

The Fabelmans

2022
×
★★
Edit this entry  
11
Seriously Red

Seriously Red

2022
×
★★½
Edit this entry  
11
Sembi

Sembi

2022
×
Edit this entry  
10
Fursat

Fursat

2023
×
★½
Edit this entry  
10
Dasvi

Dasvi

2022
×
★★
Edit this entry  
05
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★½
Edit this entry  
31
Do Revenge

Do Revenge

2022
×
★★
Edit this entry  
29
Kantara

Kantara

2022
×
★★½
Edit this entry  
27
Jatt Brothers

Jatt Brothers

2022
×
★½
Edit this entry  
26
Old School

Old School

2003
×
Edit this entry  
24
Angrezi Medium

Angrezi Medium

2020
×
★★★
Edit this entry  
21
Zubaan

Zubaan

2015
×
Edit this entry  
19
White Noise

White Noise

2022
×
★★★
Edit this entry  
17
Tenet

Tenet

2020
×
½
Edit this entry  
12
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★
Edit this entry  
10
Fidaa

Fidaa

2017
×
★½
Edit this entry  
10
Govinda Naam Mera

Govinda Naam Mera

2022
×
★★
Edit this entry  
08
The Menu

The Menu

2022
×
★★★½
Edit this entry  
07
Triangle of Sadness

Triangle of Sadness

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
06
The Good Nurse

The Good Nurse

2022
×
★★★½
Edit this entry  
02
Sita Ramam

Sita Ramam

2022
×
★½
Edit this entry  
02
Monica, O My Darling

Monica, O My Darling

2022
×
★★½
Edit this entry  
28
Violent Night

Violent Night

2022
×
★½
Edit this entry  
27
Laal Singh Chaddha

Laal Singh Chaddha

2022
×
★★½
Edit this entry  
26
Strange World

Strange World

2022
×
★★
Edit this entry  
26
Doctor G

Doctor G

2022
×
★★½
Edit this entry  
25
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★
Edit this entry  
24
Gangubai Kathiawadi

Gangubai Kathiawadi

2022
×
★★★
Edit this entry  
28
Black Adam

Black Adam

2022
×
★★★★
Edit this entry  
27
Cheaper by the Dozen

Cheaper by the Dozen

2022
×
★½
Edit this entry  
27
Cheaper by the Dozen 2

Cheaper by the Dozen 2

2005
×
Edit this entry  
27
Cheaper by the Dozen

Cheaper by the Dozen

2003
×
★★
Edit this entry  
27
All Quiet on the Western Front

All Quiet on the Western Front

2022
×
★★★
Edit this entry  
26
Bros

Bros

2022
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Wonderful Autumn of Mickey Mouse

The Wonderful Autumn of Mickey Mouse

2022
×
★★★★
Edit this entry  
21
Flora & Ulysses

Flora & Ulysses

2021
×
★★★½
Edit this entry  
20
Dinner Is Served

Dinner Is Served

2021
×
★★★★
Edit this entry  
19
Brahmāstra Part One: Shiva

Brahmāstra Part One: Shiva

2022
×
★½
Edit this entry  
19
The Stranger

The Stranger

2022
×
Edit this entry  
19
God's Creatures

God's Creatures

2022
×
Edit this entry  
16
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Rosaline

Rosaline

2022
×
★★★½
Edit this entry  
15
See How They Run

See How They Run

2022
×
★★★
Edit this entry