Sort by

Mónica has logged 26 entries for films during 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
The Amazing Catfish

The Amazing Catfish

2013
×
★★★★
Edit this entry  
03
Five Nights at Freddy's

Five Nights at Freddy's

2023
×
★½
Edit this entry  
27
The Eternal Feminine

The Eternal Feminine

2017
×
★★★½
Edit this entry  
07
Paprika

Paprika

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Sex and the City

Sex and the City

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Seventh Seal

The Seventh Seal

1957
×
★★★★½
Edit this entry  
25
The Skeleton of Mrs. Morales

The Skeleton of Mrs. Morales

1960
×
★★★★★
Edit this entry  
31
Life of Brian

Life of Brian

1979
×
★★★★
Edit this entry  
30
Ponyo

Ponyo

2008
×
Edit this entry  
24
Oppenheimer

Oppenheimer

2023
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Barbie

Barbie

2023
×
★★★★
Edit this entry  
20
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
06
RockNRolla

RockNRolla

2008
×
★★★½
Edit this entry  
02
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
X

X

2022
×
★★★½
Edit this entry  
27
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
TÁR

TÁR

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Coraline

Coraline

2009
×
★★★★
Edit this entry  
25
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Powder

Powder

2019
×
★★★
Edit this entry  
01
Decision to Leave

Decision to Leave

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Jaws

Jaws

1975
×
★★★★
Edit this entry