Sort by
  • Five Nights at Freddy's

    ★½

  • Oppenheimer

    ★★★★★

  • Barbie

    ★★★★

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★½

  • The Menu

    ★★★★½

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★½

  • Argentina, 1985

    ★★★★★

  • TÁR

    ★★★★½

  • BARDO, False Chronicle of a Handful of Truths

    ★★★★★

  • Elvis

    ★★★½

  • Decision to Leave

    ★★★★

  • The Northman

    ★★★½

  • X

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • Bubble

    ★★★

  • This Much I Know to Be True

    ★★★★½

  • The Tinder Swindler

    ★★½

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

  • Jujutsu Kaisen 0

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★½

  • Don't Look Up

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★★

  • All Too Well: The Short Film

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Encanto

  • The Harder They Fall

    ★★½

  • Squid Game

    ★★★★

  • The Bones

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • Parallel Mothers

    ★★★★

  • Prayers for the Stolen

    ★★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Drive My Car

    ★★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★★

  • Annette

    ★★★★

  • Four Roads

    ★★★★

  • Save Ralph

  • Zack Snyder's Justice League

  • A Cop Movie

    ★★★★

  • Delicious

    ★★★

  • BREAK IT ALL: The History of Rock in Latin America

  • Puparia

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

    ★★★★½

  • Soul

    ★★★

  • The Boys in the Band

  • Another Round

    ★★★★

  • Wolfwalkers

    ★★★

  • The Human Voice

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Inés of My Soul

  • Words Bubble Up Like Soda Pop

  • 80,000 Years Old

    ★★½

  • Pretend That You Love Me

    ★★★★½

  • Correspondence

    ★★★½

  • Nobody Knows I'm Here

  • Emma.

  • Kajillionaire

  • Bombshell

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★½

  • Powder

    ★★★

  • I'm No Longer Here

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★½

  • Roger Waters: Us + Them

    ★★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • The Laundromat

    ★★★★

  • The Two Popes

  • Marriage Story

    ★★★★½