montse has logged 26 entries for films during June 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Loki

Loki

2021
×
Read the review Edit this entry  
29
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Little Women

Little Women

1994
×
★★★
Edit this entry  
23
Loki

Loki

2021
×
Read the review Edit this entry  
16
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Loki

Loki

2021
×
Read the review Edit this entry  
14
Star Wars Biomes

Star Wars Biomes

2021
×
★★★
Edit this entry  
10
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★
Edit this entry  
09
Loki

Loki

2021
×
Read the review Edit this entry  
07
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
X-Men: Days of Future Past

X-Men: Days of Future Past

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Practical Magic

Practical Magic

1998
×
Edit this entry  
05
Man of Steel

Man of Steel

2013
×
★★½
Edit this entry  
05
The King of Staten Island

The King of Staten Island

2020
×
★★★½
Edit this entry  
05
Soul

Soul

2020
×
Edit this entry  
03
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
03
The Parent Trap

The Parent Trap

1998
×
★★★½
Edit this entry  
02
Mulan

Mulan

2020
×
★½
Edit this entry  
02
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★★★
Edit this entry  
02
Fantastic Four: Rise of the Silver Surfer

Fantastic Four: Rise of the Silver Surfer

2007
×
★½
Edit this entry  
02
Fantastic Four

Fantastic Four

2005
×
★★★
Edit this entry  
02
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

2017
×
★★
Edit this entry  
02
Avatar

Avatar

2009
×
Edit this entry  
01
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★½
Edit this entry