Sort by
  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★★★

  • 20th Century Girl

    ★★★★★

  • Purple Hearts

  • Jurassic World Dominion

    ★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★★★

  • The Tinder Swindler

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Elite Short Stories: Carla Samuel

    ★★½

  • Luca

    ★★★★

  • Elite Short Stories: Nadia Guzmán

    ★★½

  • Elite Short Stories: Guzmán Caye Rebe

    ★★★

  • Loki

    ★★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • Star Wars Biomes

    ★★★

  • Mare of Easttown

    ★★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Q: Into the Storm

    ★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★½

  • To All the Boys: Always and Forever

    ½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★½

  • WandaVision

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★½

  • High School Musical: The Musical: The Holiday Special

    ★½

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Soul

  • Enola Holmes

    ★★★

  • The New Mutants

  • Tenet

    ★★★½

  • The Rental

    ★½

  • The King of Staten Island

    ★★★

  • Mulan

    ★½

  • Emma.

    ★★★

  • 365 Days

    ½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★½

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★½

  • Frozen II

    ★★½

  • In the Tall Grass

    ★½

  • Tall Girl

    ½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • The Platform

    ★★

  • The King

    ★★★

  • Joker

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★½

  • Child's Play

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★★

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★★½

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★★

  • Dark Phoenix

    ★½

  • When They See Us

    ★★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Tolkien

    ★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • After

    ½

  • The Silence

  • Us

    ★★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★½

  • I Am Mother

    ★★½

  • Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

    ★★★★★