• The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • Cruella

    ★★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★★

  • Soul

    ★★★★★

  • Enola Holmes

    ★★★★

  • The Kissing Booth 2

  • Mulan

    ★★★

  • The Father

    ★★★★

  • Minari

  • A Fall from Grace

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • The Platform

  • Joker

    ★★★½

  • It Chapter Two

    ★★★

  • Murder Mystery

  • Parasite

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Pet Sematary

  • Us

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★★½

  • Isn't It Romantic

  • Alita: Battle Angel

  • Bird Box

    ★★

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★★

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★½

  • To All the Boys I've Loved Before

  • The Kissing Booth

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★½

  • Black Panther

    ★★★★★

  • mother! The Downward Spiral

  • The Greatest Showman

    ★★★★★

  • Wonder

    ★★★★★

  • Murder on the Orient Express

    ★★★½

  • Coco

    ★★★★★

  • Happy Death Day

  • Kingsman: The Golden Circle

  • mother!

  • It

    ★★★½

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★★

  • Cars 3

  • Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

  • The Fate of the Furious

  • Smurfs: The Lost Village

  • The Boss Baby

    ★★★★

  • Beauty and the Beast

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 2

    ★★★★★

  • Get Out

    ★★★

  • Wind River

    ★★

  • Passengers

    ★½

  • Moana

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

  • Doctor Strange

  • Keeping Up with the Joneses

  • Inferno

  • Trolls

    ★★★★★

  • Miss Peregrine's Home for Peculiar Children

  • The Girl on the Train

  • The Edge of Seventeen

  • Sully

  • Arrival

  • La La Land

  • Suicide Squad

    ★★★★

  • Nerve

  • The Secret Life of Pets

  • Central Intelligence

    ★★★½

  • Finding Dory

  • Me Before You