Sort by

Taylor has logged 45 entries for films during June 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Slaughterhouse Rock

Slaughterhouse Rock

1988
×
★★
Edit this entry  
28
Slash Dance

Slash Dance

1989
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Alone in the Dark

Alone in the Dark

1982
×
★★★★
Edit this entry  
28
Hell Night

Hell Night

1981
×
★★
Edit this entry  
27
Visiting Hours

Visiting Hours

1982
×
★★
Edit this entry  
27
The Room

The Room

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Hollywood Chainsaw Hookers

Hollywood Chainsaw Hookers

1988
×
★★★★
Edit this entry  
25
Humongous

Humongous

1982
×
★★★
Edit this entry  
25
Hide And Go Shriek

Hide And Go Shriek

1988
×
★★
Edit this entry  
24
My Bloody Valentine

My Bloody Valentine

1981
×
★★★★
Edit this entry  
24
Killjoy's Psycho Circus

Killjoy's Psycho Circus

2016
×
Read the review Edit this entry  
24
Killjoy Goes to Hell

Killjoy Goes to Hell

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Killjoy 3

Killjoy 3

2010
×
★★
Edit this entry  
24
Killjoy 2: Deliverance from Evil

Killjoy 2: Deliverance from Evil

2002
×
Read the review Edit this entry  
24
Killjoy

Killjoy

2000
×
★★
Edit this entry  
22
The Burning

The Burning

1981
×
★★★★
Edit this entry  
21
Cherry Falls

Cherry Falls

2000
×
★★★
Edit this entry  
20
Psycho Cop Returns

Psycho Cop Returns

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Phenomena

Phenomena

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Filthy McNasty

Filthy McNasty

2002
×
★★
Edit this entry  
18
The Stepfather

The Stepfather

1987
×
★★★
Edit this entry  
17
Holocaust Cannibal

Holocaust Cannibal

2014
×
Read the review Edit this entry  
16
1313: Cougar Cult

1313: Cougar Cult

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Debbie Rochon Confidential: My Years in Tromaville Exposed!

Debbie Rochon Confidential: My Years in Tromaville Exposed!

2006
×
Edit this entry  
16
Splatter University

Splatter University

1984
×
★★
Edit this entry  
14
The Raiders of Atlantis

The Raiders of Atlantis

1983
×
★★★
Edit this entry  
11
Twisted Nightmare

Twisted Nightmare

1987
×
★★★
Edit this entry  
11
China O'Brien

China O'Brien

1990
×
★★★
Edit this entry  
10
Raw Force

Raw Force

1982
×
★★★★
Edit this entry  
10
The Abomination

The Abomination

1986
×
★★★★
Edit this entry  
10
Tomboy

Tomboy

1985
×
★★★
Edit this entry  
10
Body Count

Body Count

1986
×
★★★
Edit this entry  
08
Something to Scream About

Something to Scream About

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Malibu High

Malibu High

1979
×
★★★
Edit this entry  
07
Sorority Babes in the Slimeball Bowl-O-Rama

Sorority Babes in the Slimeball Bowl-O-Rama

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Deadly Embrace

Deadly Embrace

1989
×
Edit this entry  
04
Murder Weapon

Murder Weapon

1989
×
★★★
Edit this entry  
04
Dangerous Men

Dangerous Men

2005
×
★★★★★
Edit this entry  
04
The Last American Virgin

The Last American Virgin

1982
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
The Return of the Texas Chainsaw Massacre

The Return of the Texas Chainsaw Massacre

1995
×
★★★★
Edit this entry  
04
Leatherface: The Texas Chainsaw Massacre III

Leatherface: The Texas Chainsaw Massacre III

1990
×
★★
Edit this entry  
04
A Night to Dismember

A Night to Dismember

1983
×
★★
Edit this entry  
02
Eyeball

Eyeball

1975
×
★★★
Edit this entry  
01
The Mechanic

The Mechanic

1972
×
★★★
Edit this entry  
01
Swamp Ape

Swamp Ape

2017
×
★★
Edit this entry