• O Brother, Where Art Thou?

    ★★★★½

  • Fargo

    ★★★★★

  • Intolerable Cruelty

    ★★★★½

  • The Untouchables

    ★★★★½

  • The Witch

    ★★★

  • The Leftlovers

    ★★★★½

  • The Night Of

    ★★★★½

  • Making True Detective

    ★★★★½

  • Twin Peaks

    ★★★★★

  • Mary Shelley's Frankenstein

    ★★★½

  • On the Waterfront

    ★★★★★

  • Possession

    ★★★

  • Miami Vice

    ★★★

  • The Phantom of the Opera

    ★★

  • Wild at Heart

    ★★★★

  • After Hours

    ★★★★★

  • Dracula

    ★★★

  • Ravenous

    ★★★★½