urzaiz has logged 20 entries for films during October 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Dallas Buyers Club

Dallas Buyers Club

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Lamb

Lamb

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Ponyo

Ponyo

2008
×
★★★★
Edit this entry  
27
Flavors of Youth

Flavors of Youth

2018
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
25
The Girl Who Leapt Through Time

The Girl Who Leapt Through Time

2006
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Titane

Titane

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Casino

Casino

1995
×
★★★★
Edit this entry  
19
A Whisker Away

A Whisker Away

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Drive

Drive

2011
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
17
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★
Edit this entry  
13
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Dune

Dune

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Room

The Room

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Enemy

Enemy

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
06
The Call

The Call

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Bomb City

Bomb City

2017
×
★★★★
Edit this entry  
03
Kate

Kate

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry