• Backstage

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Resident Evil: Welcome to Raccoon City

    ★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Red Notice

    ★★

  • Encanto

    ★★★

  • Eternals

    ★★★

  • The Harder They Fall

    ★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★

  • No Time to Die

    ★★★

  • Cry Macho

    ★★★

  • My Son

    ★★★½

  • Yuni

    ★★★½

  • The Last Duel

    ★★★★½

  • The Guilty

    ★★½

  • Kate

    ★★★

  • Prey

    ★★

  • Last Night in Soho

    ★★

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★½

  • The Hand of God

    ★★★★½

  • King Richard

    ★★★★

  • Belfast

    ★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • Reminiscence

    ★★½

  • Sweet Girl

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Vengeance Is Mine, All Others Pay Cash

    ★★★

  • Free Guy

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Old

  • Pig

    ★★★★½

  • Lamb

    ★★★½

  • Titane

    ★★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Drive My Car

    ★★★★★

  • The Medium

    ★★★½

  • Stillwater

    ★★★

  • Black Widow

    ★★

  • The Tomorrow War

    ★★★

  • The Journey

    ★★

  • Luca

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★½

  • Cruella

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

    ★★★★½

  • Petite Maman

    ★★★★½

  • Chaos Walking

    ★½

  • Tom & Jerry

  • CODA

    ★★★★

  • The Call

    ★★★

  • Stand by Me Doraemon 2

    ★★★½

  • Mank

    ★★★

  • Josee, the Tiger and the Fish

    ★★★★

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★½

  • Another Round

    ★★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★½

  • Words Bubble Up Like Soda Pop

    ★★★½

  • Eric Andre: Legalize Everything

    ★★

  • A Whisker Away

    ★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • The Father

    ★★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★