• tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • Spencer

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★½

  • Titane

    ★★★★½

  • A Hero

    ★★★★

  • The Summit of the Gods

    ★★★★

  • Beasts Clawing at Straws

    ★★★★

  • Our Friend

    ★★★★

  • Burning

    ★★★★

  • Phantom Thread

    ★★★★½

  • Drive

    ★★★

  • C.R.A.Z.Y.

    ★★★½

  • Caché

    ★★★★

  • The Talented Mr. Ripley

    ★★★★

  • Secrets & Lies

    ★★★★½

  • Sophie's Choice

    ★★★

  • Death on the Nile

    ★★★