• I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★★

  • Class Action Park

  • Tenet

    ★★★★

  • Words Bubble Up Like Soda Pop

    ★★★½

  • Unhinged

    ★★

  • Hamilton

  • Adventure Time: Distant Lands

  • Greyhound

    ★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • Out

    ★★★

  • Scoob!

    ★½

  • Jerry Seinfeld: 23 Hours to Kill

  • The Half of It

    ★★★

  • The Walten Files

  • Middleditch & Schwartz

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★

  • My Octopus Teacher

    ★★★★

  • Black Holes: The Edge of All We Know

    ★★★½

  • Shiva Baby

    ★★★★½

  • Mulan

    ★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • Devs

  • Alone

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Onward

    ★★★

  • Emma.

    ★★★

  • Fantasy Island

    ½

  • The Father

    ★★★★

  • Minari

    ★★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Promising Young Woman

  • Shirley

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★½

  • The Night House

    ★★★

  • The Painter and the Thief

    ★★★★½

  • Crip Camp: A Disability Revolution

    ★★★★

  • The Turning

  • Goldman v Silverman

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★½

  • Little Women

    ★★★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★

  • 1917

    ★★★★½

  • The Irishman: In Conversation

  • Richard Jewell

    ★★

  • Noelle

    ★★

  • Frozen II

    ★★★½

  • Klaus

    ★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Unbelievable

    ★★★★

  • Downton Abbey

    ★★★

  • Bad Education

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • The Goldfinch

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • The Platform

    ★★★

  • Hustlers

    ★★★★

  • The King

    ★★

  • The Two Popes

    ★★★½

  • Joker

    ★★★½

  • First Cow

    ★★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★★

  • 7500

    ★★★

  • Ready or Not

    ★★★½