mollie has logged 24 entries for films during April 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Invitation

The Invitation

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Lorax

The Lorax

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Dead Poets Society

Dead Poets Society

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
Read the review Edit this entry  
23
The Father

The Father

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Thin Man

The Thin Man

1934
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Dead Poets Society

Dead Poets Society

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Aladdin

Aladdin

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Burrow

Burrow

2020
×
Edit this entry  
18
Bringing Up Baby

Bringing Up Baby

1938
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Mr. Smith Goes to Washington

Mr. Smith Goes to Washington

1939
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Red Shoes

The Red Shoes

1948
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
True Stories

True Stories

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Stop Making Sense

Stop Making Sense

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Night Watch

Night Watch

2004
×
Read the review Edit this entry  
10
Memories

Memories

1995
×
★★★½
Edit this entry  
08
Devo Live 1980

Devo Live 1980

2005
×
Read the review Edit this entry  
05
True Stories

True Stories

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Melancholia

Melancholia

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Dead Poets Society

Dead Poets Society

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Oingo Boingo: Live At The Ritz

Oingo Boingo: Live At The Ritz

1987
×
Read the review Edit this entry  
01
Stop Making Sense

Stop Making Sense

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry