• Mortal Kombat

    ★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Lupin III: The First

    ★★★½

  • Martin Eden

    ★★★★★

  • 5 Is the Perfect Number

    ★★★★

  • Nimic

    ½

  • Lupin the Third: Fujiko's Lie

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Suicide Squad: Hell to Pay

    ★★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★★

  • The Death of Stalin

    ★★★★★

  • MFKZ

    ★★★★½

  • Lupin the Third: Goemon's Blood Spray

    ★★★★

  • Don't Be Bad

    ★★★★★

  • The Brand New Testament

    ★★★

  • Nightcrawler

    ★★★★

  • Lupin the Third: Jigen's Gravestone

    ★★★½

  • Under the Skin

    ★★★

  • Nebraska

    ★★★½

  • My Son, My Son, What Have Ye Done

    ★★½

  • Coraline

    ★★★★½

  • Synecdoche, New York

    ★★★★

  • Bronson

    ★★★★½

  • In Bruges

    ★★★★

  • The Pervert's Guide to Cinema

    ★★★

  • La notte eterna del coniglio

    ★★

  • The Wedding Director

    ★★★½

  • La cura del gorilla

    ★★★★★

  • The Emperor's New Groove

    ★★★★★

  • Kikujiro

    ★★★★½

  • Brother

    ★★★★½

  • Super Mario Bros.

    ★★★★★

  • Kiki's Delivery Service

    ★★★★

  • Akira

    ★★★

  • Come and See

    ★★★★★

  • Brazil

    ★★★★★

  • Petomaniac

    ★★★½

  • Blade Runner

    ★★★★★

  • The Duellists

    ★★★

  • Fantastic Planet

    ★★★

  • M

    ★★★½