Sort by

Marine has logged 203 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Army of Thieves

Army of Thieves

2021
×
★★★
Edit this entry  
29
Suspicion

Suspicion

1941
×
★★★
Edit this entry  
28
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★
Edit this entry  
27
The Eyes of Tammy Faye

The Eyes of Tammy Faye

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Never Let Me Go

Never Let Me Go

2010
×
★★★
Edit this entry  
26
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★★
Edit this entry  
24
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★½
Edit this entry  
23
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★★
Edit this entry  
15
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Edit this entry  
14
Seven Stages to Achieve Eternal Bliss

Seven Stages to Achieve Eternal Bliss

2018
×
★★★
Edit this entry  
14
Freaky Friday

Freaky Friday

1995
×
Edit this entry  
06
Freaky Friday

Freaky Friday

1976
×
Read the review Edit this entry  
01
Freaky Friday

Freaky Friday

2018
×
Edit this entry  
01
Freaky Friday

Freaky Friday

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Not Another Teen Movie

Not Another Teen Movie

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Leonardo DiCaprio: Most Wanted!

Leonardo DiCaprio: Most Wanted!

2021
×
Edit this entry  
25
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Talvar

Talvar

2015
×
★★★½
Edit this entry  
20
Flashback

Flashback

2019
×
Edit this entry  
19
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
16
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
What's Your Number?

What's Your Number?

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
The King

The King

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Flashback

Flashback

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Some Like It Rare

Some Like It Rare

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Love Hard

Love Hard

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Eternals

Eternals

2021
×
Edit this entry  
02
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Midnight Mass

Midnight Mass

2021
×
Edit this entry  
22
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Phone Story

Phone Story

2021
×
Edit this entry  
15
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
A Dirty Shame

A Dirty Shame

2004
×
Edit this entry  
04
47 Ronin

47 Ronin

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Attack of the Hollywood Clichés!

Attack of the Hollywood Clichés!

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Babysitting 2

Babysitting 2

2015
×
★★½
Edit this entry  
01
Everybody's Talking About Jamie

Everybody's Talking About Jamie

2021
×
★★★
Edit this entry  
30
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Squid Game

Squid Game

2021
×
Edit this entry  
29
Britney vs. Spears

Britney vs. Spears

2021
×
★★★★
Edit this entry  
26
Alice in Wonderland

Alice in Wonderland

1951
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Supernova

Supernova

2020
×
★★
Edit this entry  
11
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Pecan Pie

Pecan Pie

2003
×
Read prior review Edit this entry  
07
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
Itinerary of a Spoiled Child

Itinerary of a Spoiled Child

1988
×
★★★½
Edit this entry  
04
A Million Ways to Die in the West

A Million Ways to Die in the West

2014
×
Read the review Edit this entry  
04
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
03
The Kissing Booth 3

The Kissing Booth 3

2021
×
Read the review Edit this entry