Sort by

Mojo Hill has logged 450 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Joker

Joker

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
Dead Poets Society

Dead Poets Society

1989
×
★★★★
Edit this entry  
29
Residue

Residue

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Mysterious Skin

Mysterious Skin

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Red, White and Blue

Red, White and Blue

2020
×
★★★★
Edit this entry  
27
28 Days Later

28 Days Later

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Lovers Rock

Lovers Rock

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
9

9

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★½
Edit this entry  
24
A Charlie Brown Christmas

A Charlie Brown Christmas

1965
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Peanuts Movie

The Peanuts Movie

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
I Think I Have a Crush on You

I Think I Have a Crush on You

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Love Liza

Love Liza

2002
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Snuffet

Snuffet

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Mangrove

Mangrove

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
My Own Private Idaho

My Own Private Idaho

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
19
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★★
Edit this entry  
19
Long Toast

Long Toast

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Greenberg

Greenberg

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Mysterious Skin

Mysterious Skin

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Fargo

Fargo

1996
×
★★★½
Edit this entry  
15
The Beach

The Beach

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Mysterious Skin

Mysterious Skin

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Drugstore Cowboy

Drugstore Cowboy

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Joker

Joker

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
13
The Lego Star Wars Holiday Special

The Lego Star Wars Holiday Special

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
How to Play Baseball

How to Play Baseball

1942
×
★★★★
Edit this entry  
11
Chef Donald

Chef Donald

1941
×
★★★½
Edit this entry  
11
Auntie Edna

Auntie Edna

2018
×
★★★½
Edit this entry  
11
The Adventures of André and Wally B.

The Adventures of André and Wally B.

1984
×
★★★½
Edit this entry  
11
Forky Asks a Question: What Is Reading?

Forky Asks a Question: What Is Reading?

2020
×
★★★½
Edit this entry  
11
Forky Asks a Question: What Is a Pet?

Forky Asks a Question: What Is a Pet?

2019
×
★★★½
Edit this entry  
11
Forky Asks a Question: What Is a Leader?

Forky Asks a Question: What Is a Leader?

2019
×
★★★½
Edit this entry  
11
Forky Asks a Question: What Is a Computer?

Forky Asks a Question: What Is a Computer?

2019
×
★★★½
Edit this entry  
11
Forky Asks a Question: What Is Time?

Forky Asks a Question: What Is Time?

2019
×
★★★½
Edit this entry  
11
Forky Asks a Question: What Is Money?

Forky Asks a Question: What Is Money?

2019
×
★★★
Edit this entry  
11
Forky Asks a Question: What Is Love?

Forky Asks a Question: What Is Love?

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Forky Asks a Question: What Is Cheese?

Forky Asks a Question: What Is Cheese?

2020
×
★★★½
Edit this entry  
11
Forky Asks a Question: What Is a Friend?

Forky Asks a Question: What Is a Friend?

2019
×
★★★½
Edit this entry  
11
Forky Asks a Question: What Is Art?

Forky Asks a Question: What Is Art?

2019
×
★★★
Edit this entry  
11
Riley's First Date?

Riley's First Date?

2015
×
★★★½
Edit this entry  
11
Lava

Lava

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Mysterious Skin

Mysterious Skin

2004
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Dogville

Dogville

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Splatter: Naked Blood

Splatter: Naked Blood

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Roxanna

Roxanna

1970
×
★★★
Read the review Edit this entry