Sort by

Moisés has logged 128 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Groundhog Day

Groundhog Day

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Logan

Logan

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Back to the Future Part II

Back to the Future Part II

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Interview with the Vampire

Interview with the Vampire

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Realive

Realive

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Police Academy 2: Their First Assignment

Police Academy 2: Their First Assignment

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Event Horizon

Event Horizon

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
King Arthur: Legend of the Sword

King Arthur: Legend of the Sword

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Justice League

Justice League

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Marauders

Marauders

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Valerian and the City of a Thousand Planets

Valerian and the City of a Thousand Planets

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Moana

Moana

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Price of Sugar

The Price of Sugar

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Assassin's Creed

Assassin's Creed

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
It

It

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Killing Gunther

Killing Gunther

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Addicted to Porn: Chasing the Cardboard Butterfly

Addicted to Porn: Chasing the Cardboard Butterfly

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Bee Movie

Bee Movie

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Terminator Genisys

Terminator Genisys

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Lost City of Z

The Lost City of Z

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Expendables 2

The Expendables 2

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Dark Tower

The Dark Tower

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Revenant

The Revenant

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Colossal

Colossal

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Okja

Okja

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Amityville: The Awakening

Amityville: The Awakening

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
The 13th Warrior

The 13th Warrior

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Pursuit of Happyness

The Pursuit of Happyness

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Station Agent

The Station Agent

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
War for the Planet of the Apes

War for the Planet of the Apes

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Jumper

Jumper

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Chernobyl Diaries

Chernobyl Diaries

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Terminator Salvation

Terminator Salvation

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Armageddon

Armageddon

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Sphere

Sphere

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Contact

Contact

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Scooby-Doo! and Kiss: Rock and Roll Mystery

Scooby-Doo! and Kiss: Rock and Roll Mystery

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Pearl Harbor

Pearl Harbor

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Air Force One

Air Force One

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Raw

Raw

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Hitman's Bodyguard

The Hitman's Bodyguard

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
22 Bullets

22 Bullets

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Macbeth

Macbeth

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Office Christmas Party

Office Christmas Party

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry