Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Missing

Missing

2023
×
★★★½
Edit this entry  
19
The Super Mario Bros. Movie

The Super Mario Bros. Movie

2023
×
★★★
Edit this entry  
18
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★½
Edit this entry  
15
The Killer

The Killer

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
NYAD

NYAD

2023
×
★★½
Edit this entry  
12
The Girl Who Leapt Through Time

The Girl Who Leapt Through Time

2006
×
★★★★
Edit this entry  
10
Anatomy of a Fall

Anatomy of a Fall

2023
×
★★★★
Edit this entry  
08
You Hurt My Feelings

You Hurt My Feelings

2023
×
★★★½
Edit this entry  
05
The Neighbors Are Watching

The Neighbors Are Watching

2023
×
★★
Edit this entry  
05
The Royal Hotel

The Royal Hotel

2023
×
★★★½
Edit this entry  
31
Head to Head

Head to Head

2023
×
★★★
Edit this entry  
31
Amsterdam

Amsterdam

2022
×
★★½
Edit this entry  
31
Emma.

Emma.

2020
×
★★★
Edit this entry  
30
Pearl

Pearl

2022
×
★★★
Edit this entry  
30
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★
Edit this entry  
30
Venom

Venom

2018
×
★★★★
Edit this entry  
30
Fremont

Fremont

2023
×
★★★½
Edit this entry  
24
Spider-Man: Across the Spider-Verse

Spider-Man: Across the Spider-Verse

2023
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
23
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★
Edit this entry  
22
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★
Edit this entry  
21
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★½
Edit this entry  
21
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★
Edit this entry  
20
Stuck in Love

Stuck in Love

2012
×
★★★½
Edit this entry  
17
The Red Turtle

The Red Turtle

2016
×
★★★½
Edit this entry  
16
The Secret Life of Walter Mitty

The Secret Life of Walter Mitty

2013
×
★★★
Edit this entry  
15
Totally Killer

Totally Killer

2023
×
★★½
Edit this entry  
15
Are You There God? It's Me, Margaret.

Are You There God? It's Me, Margaret.

2023
×
★★★½
Edit this entry  
14
Past Lives

Past Lives

2023
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Corner Office

Corner Office

2022
×
★★★
Edit this entry  
11
Double Indemnity

Double Indemnity

1944
×
★★★½
Edit this entry  
10
Boyhood

Boyhood

2014
×
★★★
Edit this entry  
09
13 Going on 30

13 Going on 30

2004
×
★★★½
Edit this entry  
09
Only Yesterday

Only Yesterday

1991
×
★★★★
Edit this entry  
09
Office Space

Office Space

1999
×
★★★½
Edit this entry  
08
Heart of Stone

Heart of Stone

2023
×
★★
Edit this entry  
08
Suzume

Suzume

2022
×
★★★★
Edit this entry  
06
All the Places

All the Places

2023
×
★★½
Edit this entry  
05
The Boy, the Mole, the Fox and the Horse

The Boy, the Mole, the Fox and the Horse

2022
×
★★★
Edit this entry  
05
Gran Turismo

Gran Turismo

2023
×
★★★
Edit this entry  
04
The Secret World of Arrietty

The Secret World of Arrietty

2010
×
★★★★
Edit this entry  
04
Roma

Roma

1972
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Water Carrier Died

The Water Carrier Died

1977
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Bittersweet

Bittersweet

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
01
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
26
The Equalizer 3

The Equalizer 3

2023
×
★★★½
Edit this entry