• What Is a Woman?

  • Into the Deep

    ★★

  • Purple Hearts

    ★★

  • Not Okay

    ★★★

  • Paradise Highway

    ★★

  • Blackwood

    ★★★

  • Love Accidentally

    ★½

  • The Gray Man

    ½

  • Anything's Possible

    ★★

  • The Man From Toronto

    ★½

  • Beauty

    ★★

  • Hustle

    ★★★

  • Crimes of the Future

    ★★★

  • Love, Death & Robots: In Vaulted Halls Entombed

  • Love, Death & Robots: Swarm

  • Love, Death & Robots: Kill Team Kill

  • Love, Death & Robots: Night of the Mini Dead

  • Love, Death & Robots: Mason's Rats

  • Love, Death & Robots: The Very Pulse of the Machine

  • Love, Death & Robots: Jibaro

  • Bad Travelling

  • A Perfect Pairing

  • Love, Death & Robots: Three Robots: Exit Strategies

  • Cyber Hell: Exposing an Internet Horror

    ★★★★

  • Along for the Ride

    ★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★

  • Memory

    ½

  • 365 Days: This Day

    ½

  • Father Stu

    ★★

  • All the Old Knives

    ★★

  • Psycho

    ½

  • The Northman

    ★★★½

  • All Hail

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★★

  • Ambulance

    ★★

  • The Adam Project

  • The Batman

    ★★★★½

  • Blacklight

  • Uncharted

    ★★

  • Death on the Nile

    ★★½

  • Alice

    ½

  • For Zeko

    ★★★

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

  • The King's Man

    ★★½

  • The Matrix Resurrections

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Don't Look Up

    ★★½

  • West Side Story

    ★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★

  • House of Gucci

    ★★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ½

  • Red Notice

  • Finch

    ★★

  • Encanto

    ★★★½

  • Eternals

  • The Night

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★

  • The Harder They Fall

    ★★★★

  • struggle

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★★

  • The Black Phone

    ★★½

  • The Many Saints of Newark

    ★★

  • Scenes from a Marriage

    ★★

  • The Last Duel

    ★★★★½

  • The Guilty

    ★★½

  • Kate

    ★★

  • Last Night in Soho

    ★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★

  • Dune

    ★★★★

  • King Richard

    ★★★½