• Toy Story

    ★★★★★

  • Life Is Beautiful

    ★★★★½

  • It's a Wonderful Life

    ★★★★★

  • Monopoly (The Bank Of Luck)

    ★★

  • The Men

    ★★★★

  • Scarface

    ★★★½

  • The Last Detail

    ★★★★

  • The Wild One

    ★★★★

  • Vertigo

    ★★★★½

  • The Killing

    ★★★★

  • Wild Strawberries

    ★★★★½

  • The Departed

    ★★★★

  • The Fountain

    ★★★½

  • Saw

    ★★★½

  • Whiplash

    ★★★★½

  • Barry Lyndon

    ★★★★★

  • The Good, the Bad and the Ugly

    ★★★★★

  • A Fistful of Dollars

    ★★★★