• 1917

    ★★★★½

  • The Irishman: In Conversation

  • Klaus

    ★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • Miracle in Cell No. 7

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Unbelievable

  • Knives Out

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • When They See Us

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Chernobyl

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • 27th of Shaban

  • Curtain

  • Us

    ★★★½

  • Captain Marvel

    ★★½

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★½

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★★½

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★½

  • Wonder

    ★★★★

  • Coco

    ★★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★½

  • Death Note

    ½

  • Naked

    ½

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★★

  • Monopoly (The Bank Of Luck)

    ★★

  • Baby Driver

    ★★★½

  • Get Out

    ★★★½

  • Doctor Strange

    ★★★★

  • The Invisible Guest

    ★★★★

  • A Silent Voice

    ★★★★

  • Lion

    ★★

  • Hacksaw Ridge

    ★★★★

  • Sully

    ★★★½

  • Arrival

    ★★★★½

  • La La Land

    ★★★★★

  • Your Name.

    ★★★★

  • Captain America: Civil War

    ★★★★

  • And Then There Were None

  • The Revenant

    ★★★★

  • The Hateful Eight

    ★★★★

  • Ant-Man

    ★★★½

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★

  • Avengers: Age of Ultron

    ★★★★

  • Interstellar

    ★★★★

  • John Wick

    ★★★

  • Parasyte -the maxim-

    ★★★★

  • Gone Girl

    ★★★★

  • Nightcrawler

    ★★★★

  • Guardians of the Galaxy

    ★★★★

  • It Follows

  • Captain America: The Winter Soldier

    ★★★★

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★★

  • Whiplash

    ★★★★½

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★★½

  • Thor: The Dark World

    ★★½

  • Her

    ★★★★

  • Prisoners

    ★★★★

  • The Purge

    ½

  • Iron Man 3

    ★★★

  • Django Unchained

    ★★★★

  • Life of Pi

    ★★★

  • The Impossible

    ★★★