• Don't Look Up

  • The Unforgivable

    ★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★

  • Red Notice

    ★★

  • Maid

    ★★★½

  • Squid Game

    ★★★★★

  • Miracle: Letters to the President

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • The Power of the Dog

    ½

  • Fatherhood

    ★★½

  • Loki

    ★★★★½

  • Cruella

    ★★★½

  • Wrath of Man

    ★★★

  • Nobody

    ★★★½

  • Red Dot

  • The Mauritanian

    ★★★★½

  • Palmer

    ★★★

  • The Little Things

    ★★★

  • The Dig

    ★★

  • News of the World

    ★★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★

  • Mank

  • The Queen's Gambit

    ★★★

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

    ★★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • Enola Holmes

    ★½

  • Penguin Bloom

    ★★★

  • Nomadland

    ★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ½

  • Tenet

    ★★

  • The Book of Sun

    ★★★

  • The Old Guard

    ★★★½

  • #Alive

    ★★★

  • Greyhound

    ★★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★

  • Extraction

    ★★★

  • Defending Jacob

    ★★★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★½

  • Spenser Confidential

    ★★½

  • All the Bright Places

    ★★★★★

  • The Father

    ★★★★½

  • Bad Boys for Life

    ★★½

  • Togo

    ★★★★

  • 6 Underground

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★★½

  • Dark Waters

    ★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • Miracle in Cell No. 7

    ★★★½

  • Earthquake Bird

    ★★

  • Gemini Man

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Fractured

    ★★½

  • Just Mercy

    ★★★★½

  • The King

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★★

  • Motherless Brooklyn

    ★★½

  • Uncut Gems

    ★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Weathering with You

    ★★★★★

  • The Lion King

    ★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★

  • Men in Black: International

    ★★★

  • When They See Us

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★½

  • The Lighthouse

    ½

  • The Gangster, the Cop, the Devil

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★★

  • Chernobyl

    ★★★★★