• Cruella

  • Soul

  • Jujutsu Kaisen

  • The Book of Sun

  • 8:46

    ★★★★★

  • Dorohedoro

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

  • Bill Burr: Paper Tiger

  • Joker

  • Uncut Gems

  • Dave Chappelle: Sticks & Stones

    ★★★★★

  • Vinland Saga

  • When They See Us

  • Parasite

  • The Lighthouse

  • Avengers: Endgame

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

  • Avengers: Infinity War

  • Good Time

    ★★★★★

  • Black Mirror: Shut Up and Dance

    ★★★★★

  • 10 Cloverfield Lane

  • Becoming Zlatan

    ★★★★★

  • The Hateful Eight

  • The Gift

  • Sicario

  • Mad Max: Fury Road

  • Black Mirror: White Christmas

    ★★★★★

  • Ex Machina

    ★★★★½

  • Interstellar

  • John Wick

  • Nightcrawler

  • The Grand Budapest Hotel

  • Her

  • Prisoners

  • Blue Ruin

  • End of Watch

  • The Dictator

  • 21 Jump Street

  • My Way

  • Black Mirror: The Entire History of You

    ★★★★★

  • Tower Heist

  • The Raid

  • Drive

  • Runaway

    ★★★★★

  • Insidious

  • Incendies

  • Scott Pilgrim vs. the World

    ★★★★½

  • Inception

  • Dog Pound

  • Kick-Ass

  • Fantastic Mr. Fox

    ★★★★★

  • Where the Wild Things Are

  • The Hangover

  • Inglourious Basterds

  • Up

  • Bronson

  • Pineapple Express

  • The Dark Knight

  • There Will Be Blood

  • Superbad

  • Death Proof

    ★★★★

  • No Country for Old Men

  • Hot Fuzz

    ★★★★★

  • The Departed

    ★★★★★

  • Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

    ★★★★★

  • 2 in the AM PM

    ★★★★★

  • 12 and Holding

  • Goal!

  • The SpongeBob SquarePants Movie

  • Disintegration Loop 1.1

  • Samurai Champloo

  • Shrek 2