Sort by

Mody has logged 103 entries for films during November 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
More the Merrier

More the Merrier

2021
×
★★★½
Edit this entry  
28
Dig Deeper: The Disappearance of Birgit Meier

Dig Deeper: The Disappearance of Birgit Meier

2021
×
★★★½
Edit this entry  
26
Firebird

Firebird

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Humans

The Humans

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Last Rite

The Last Rite

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
A Castle for Christmas

A Castle for Christmas

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
'Twas the Fight Before Christmas

'Twas the Fight Before Christmas

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Resident Evil: Welcome to Raccoon City

Resident Evil: Welcome to Raccoon City

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Away

Away

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
8-Bit Christmas

8-Bit Christmas

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Ashley Jones Is Perfectly Normal

Ashley Jones Is Perfectly Normal

2021
×
Edit this entry  
25
A Kiss Before Christmas

A Kiss Before Christmas

2021
×
★½
Edit this entry  
25
Bruised

Bruised

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
A Boy Called Christmas

A Boy Called Christmas

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Robin Robin

Robin Robin

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
A Christmas Together With You

A Christmas Together With You

2021
×
★½
Edit this entry  
24
Cupid for Christmas

Cupid for Christmas

2021
×
★★
Edit this entry  
24
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Feast

The Feast

2021
×
★★★★
Edit this entry  
20
Hellbound

Hellbound

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Freeland

Freeland

2020
×
★★★★
Edit this entry  
20
Hide and Seek

Hide and Seek

2021
×
★★
Edit this entry  
20
Heart of Champions

Heart of Champions

2021
×
★★★
Edit this entry  
20
A House on the Bayou

A House on the Bayou

2021
×
★★½
Edit this entry  
20
Repeat

Repeat

2021
×
★½
Edit this entry  
20
King Richard

King Richard

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Hive

Hive

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Book of Vision

The Book of Vision

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Zeros and Ones

Zeros and Ones

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Procession

Procession

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Princess Switch 3: Romancing the Star

The Princess Switch 3: Romancing the Star

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Just Short of Perfect

Just Short of Perfect

2021
×
★★
Edit this entry  
19
One December Night

One December Night

2021
×
★★★
Edit this entry  
19
Off the Rails

Off the Rails

2021
×
★★★
Edit this entry  
19
Motherly

Motherly

2021
×
★★★½
Edit this entry  
19
The Catch

The Catch

2020
×
★★★½
Edit this entry  
18
Dopesick

Dopesick

2021
×
★★★½
Edit this entry  
16
Adele One Night Only

Adele One Night Only

2021
×
Edit this entry  
14
The Medium

The Medium

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Soulmates

Soulmates

2021
×
★★½
Edit this entry  
13
Luzzu

Luzzu

2021
×
★★★★
Edit this entry  
13
Night Raiders

Night Raiders

2021
×
★★★½
Edit this entry  
13
The Simpsons in Plusaversary

The Simpsons in Plusaversary

2021
×
Read the review Edit this entry  
13
Venom

Venom

2005
×
★★★
Edit this entry  
13
The Accursed

The Accursed

2021
×
★★
Edit this entry  
13
Home Sweet Home Alone

Home Sweet Home Alone

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Double Walker

Double Walker

2021
×
★★★
Edit this entry