Sort by

Mody has logged 1,733 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Hilda and the Mountain King

Hilda and the Mountain King

2021
×
★★★½
Edit this entry  
31
France

France

2021
×
★★★
Edit this entry  
31
Megalodon

Megalodon

2018
×
Edit this entry  
31
Hot Chocolate Holiday

Hot Chocolate Holiday

2021
×
★★
Edit this entry  
30
LUZ

LUZ

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Running Naked

Running Naked

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Flee

Flee

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Lulli

Lulli

2021
×
★★
Edit this entry  
30
The Seance

The Seance

2021
×
★★★
Edit this entry  
30
An Exquisite Meal

An Exquisite Meal

2020
×
★★½
Edit this entry  
29
Parallel Mothers

Parallel Mothers

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Cicada

Cicada

2020
×
★★★
Edit this entry  
29
Last Looks

Last Looks

2021
×
★★
Edit this entry  
29
Mothering Sunday

Mothering Sunday

2021
×
★★★
Edit this entry  
29
Landscapers

Landscapers

2021
×
★★★★
Edit this entry  
29
Mass

Mass

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Kindred

The Kindred

2021
×
★★★
Edit this entry  
29
Jekyll and Hyde

Jekyll and Hyde

2021
×
½
Edit this entry  
29
The Gardener

The Gardener

2021
×
Edit this entry  
29
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Silent Sea

The Silent Sea

2021
×
★★★★
Edit this entry  
27
Death to 2021

Death to 2021

2021
×
★★
Edit this entry  
27
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Thing About Harry

The Thing About Harry

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Christmas House 2: Deck Those Halls

The Christmas House 2: Deck Those Halls

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Boathouse

The Boathouse

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
The First Wave

The First Wave

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Wolf

Wolf

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Being the Ricardos

Being the Ricardos

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★½
Edit this entry  
19
Rumble

Rumble

2021
×
★★★
Edit this entry  
19
Swan Song

Swan Song

2021
×
★★★
Edit this entry  
19
Mother/Android

Mother/Android

2021
×
★★
Edit this entry  
19
The Novice

The Novice

2021
×
★★★★
Edit this entry  
18
Agnes

Agnes

2021
×
★★★
Edit this entry  
18
The Advent Calendar

The Advent Calendar

2021
×
★★★
Edit this entry  
18
Death Valley

Death Valley

2021
×
★★
Edit this entry  
18
A Royal Queens Christmas

A Royal Queens Christmas

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
I Was a Simple Man

I Was a Simple Man

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Hand of God

The Hand of God

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Hating Game

The Hating Game

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry