Marcos has logged 26 entries for films during February 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The Hurt Locker

The Hurt Locker

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Revenant

The Revenant

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Spotlight

Spotlight

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Enemy

Enemy

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
To All the Boys: P.S. I Still Love You

To All the Boys: P.S. I Still Love You

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
Read the review Edit this entry  
20
Saving Christmas

Saving Christmas

2014
×
Read the review Edit this entry  
19
Bad Boys for Life

Bad Boys for Life

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
1917

1917

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Schindler's List

Schindler's List

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Knives Out

Knives Out

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Ridiculous 6

The Ridiculous 6

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
08
Jack and Jill

Jack and Jill

2011
×
½
Read the review Edit this entry  
07
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Argo

Argo

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Godfather: Part III

The Godfather: Part III

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Room

Room

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Godfather: Part II

The Godfather: Part II

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry