Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
12
Outbreak

Outbreak

1995
×
★★★
Edit this entry  
07
Eternals

Eternals

2021
×
★★★½
Edit this entry  
26
Bleed for This

Bleed for This

2016
×
★★★½
Edit this entry  
15
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
A Monster Calls

A Monster Calls

2016
×
★★★
Edit this entry  
10
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★
Edit this entry  
10
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Dear Evan Hansen

Dear Evan Hansen

2021
×
Edit this entry  
21
Mirage

Mirage

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Project X

Project X

2012
×
★★★
Edit this entry  
18
The Eyes of Tammy Faye

The Eyes of Tammy Faye

2021
×
★★★½
Edit this entry  
07
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Kissing Booth 3

The Kissing Booth 3

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
15
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Respect

Respect

2021
×
★★★½
Edit this entry  
11
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Insidious

Insidious

2010
×
★★★
Edit this entry  
04
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Loki

Loki

2021
×
★★★★
Edit this entry  
07
The Fast and the Furious

The Fast and the Furious

2001
×
★★★½
Edit this entry  
04
Spiral: From the Book of Saw

Spiral: From the Book of Saw

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Saw 3D

Saw 3D

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Saw VI

Saw VI

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Saw V

Saw V

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Saw IV

Saw IV

2007
×
★★★
Edit this entry  
30
Rush Hour

Rush Hour

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Saw III

Saw III

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Saw II

Saw II

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Fatherhood

Fatherhood

2021
×
★★★½
Edit this entry  
24
F9

F9

2021
×
Read the review Edit this entry  
23
Luca

Luca

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Venom

Venom

2018
×
Read the review Edit this entry  
19
Jigsaw

Jigsaw

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
White Chicks

White Chicks

2004
×
Read the review Edit this entry  
18
A Haunted House 2

A Haunted House 2

2014
×
Read the review Edit this entry  
11
Accepted

Accepted

2006
×
★★★
Edit this entry  
10
Loki

Loki

2021
×
Edit this entry