• Venom: Let There Be Carnage

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★½

  • Dear Evan Hansen

  • Halloween Kills

    ★★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Respect

    ★★★½

  • The Kissing Booth 3

    ½

  • Free Guy

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Fatherhood

    ★★★½

  • Luca

    ★★★★

  • Loki

    ★★★★

  • In the Heights

    ★★★★

  • Friends: The Reunion

  • F9

  • Cruella

    ★★★½

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★★★

  • medicament

    ★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★½

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★½

  • Fake Famous

    ★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • WandaVision

    ★★★★½

  • The Lego Star Wars Holiday Special

  • Hillbilly Elegy

    ★★★

  • The Life Ahead

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • I Care a Lot

    ★★★★

  • Nomadland

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • One Night in Miami...

    ★★★★

  • Honest Thief

    ★★★½

  • Tenet

    ½

  • The Kissing Booth 2

    ½

  • Useless Humans

    ★★★

  • Hamilton

  • Feel the Beat

    ★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • The Half of It

    ★★½

  • Dangerous Lies

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★

  • Spenser Confidential

    ★★

  • The Way Back

    ★★★

  • The Weeknd: After Hours

    ½

  • The Trials of Gabriel Fernandez

  • Pete Davidson: Alive from New York

    ★★½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

  • The Father

    ★★★★½

  • Assassins

    ★★

  • Minari

    ★★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • The Social Dilemma

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★★½

  • Goldman v Silverman

    ★★★

  • Bad Boys for Life

    ★★

  • The Lighthouse: A Dark & Stormy Tale

  • Star Wars Collection

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★

  • The Gentlemen

    ★★★½

  • Jumanji: The Next Level

    ★★