Mockingjack has logged 25 entries for films during June 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
The Birdcage

The Birdcage

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Prize Winner of Defiance, Ohio

The Prize Winner of Defiance, Ohio

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Cast Away

Cast Away

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Sparks Brothers

The Sparks Brothers

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Blue Steel

Blue Steel

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Journey to the Center of the Earth

Journey to the Center of the Earth

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Charlie and the Chocolate Factory

Charlie and the Chocolate Factory

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Chaos Walking

Chaos Walking

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Hot Summer Nights

Hot Summer Nights

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Hitman's Bodyguard

The Hitman's Bodyguard

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
District 9

District 9

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Baby Mama

Baby Mama

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Dead Pigs

Dead Pigs

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Leprechaun

Leprechaun

1993
×
Read the review Edit this entry  
06
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Matthias & Maxime

Matthias & Maxime

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Conjuring 2

The Conjuring 2

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Pelican Brief

The Pelican Brief

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Alpha

Alpha

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry