• The Last Mercenary

    ½

  • Jungle Cruise

    ★★★½

  • F9

    ½

  • Nobody

  • Coming 2 America

    ★★½

  • The Dig

    ★★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • The War with Grandpa

    ★★

  • Black Is King

    ★★★

  • Greenland

    ★★★

  • Bloodshot

    ½

  • Bad Boys for Life

    ★★★

  • My Spy

    ★★★½

  • Dolittle

  • Jumanji: The Next Level

    ★★½

  • Playing with Fire

    ★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • Gemini Man

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Rambo: Last Blood

    ★★★

  • Jungleland

    ★★★

  • Just Mercy

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • Ad Astra

  • Angel Has Fallen

    ★½

  • Sons of Rizk 2

    ★★

  • Mohamed Hussein

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★½

  • Anima

    ½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Rolling Thunder Revue: A Bob Dylan Story by Martin Scorsese

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ½

  • Avengement

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★½

  • The Lighthouse

  • The Dead Don't Die

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

  • Love, Death & Robots: The Secret War

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Blindspot

    ½

  • Love, Death & Robots: Alternate Histories

  • Love, Death & Robots: Ice Age

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Lucky 13

    ½

  • Love, Death & Robots: Fish Night

    ★★★

  • Love, Death & Robots: The Dump

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Shape-Shifters

    ★★★★★

  • Love, Death & Robots: Helping Hand

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Zima Blue

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Good Hunting

    ★½

  • Love, Death & Robots: Three Robots

    ★★★★½

  • Love, Death & Robots: When the Yogurt Took Over

    ★★★★★

  • Love, Death & Robots: Sucker of Souls

    ★★

  • Love, Death & Robots: Suits

    ★★

  • Love, Death & Robots: The Witness

    ½

  • Love, Death & Robots: Beyond the Aquila Rift

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Sonnie's Edge

    ★★★

  • Stuber

    ★★★

  • The Wandering Earth

    ★★★½

  • Alita: Battle Angel

    ★★½

  • Fighting with My Family

    ★★★★

  • Native Son

  • The Secret Men Club

    ½

  • Glass

    ★★

  • The Mule

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Aquaman

    ★★★

  • Creed II

    ★★★

  • Night School