Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
08
Wasp

Wasp

2003
×
Edit this entry  
08
The Factory

The Factory

2011
×
Edit this entry  
08
Milk

Milk

1998
×
Edit this entry  
06
Nostalgia

Nostalgia

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Safe Place

Safe Place

2022
×
★★★½
Edit this entry  
04
Joyland

Joyland

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Close

Close

2022
×
★★★½
Edit this entry  
30
Holy Spider

Holy Spider

2022
×
★★★
Edit this entry  
29
The Beasts

The Beasts

2022
×
★★★★
Edit this entry  
28
Triangle of Sadness

Triangle of Sadness

2022
×
★★★
Edit this entry  
24
You Won't Be Alone

You Won't Be Alone

2022
×
★★½
Edit this entry  
19
Pawn Sacrifice

Pawn Sacrifice

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Insiang

Insiang

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Geri's Game

Geri's Game

1997
×
Edit this entry  
04
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
O-Bi, O-Ba: The End of Civilization

O-Bi, O-Ba: The End of Civilization

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Nightshift

Nightshift

2020
×
Edit this entry  
02
Train of Shadows

Train of Shadows

1997
×
Read the review Edit this entry  
30
The White Reindeer

The White Reindeer

1952
×
★★★
Edit this entry  
28
Ordet

Ordet

1955
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Center Stage

Center Stage

1991
×
★★★½
Edit this entry  
05
System Crasher

System Crasher

2019
×
★★★
Edit this entry  
25
An Ordinary Day

An Ordinary Day

2020
×
Edit this entry  
21
Echo

Echo

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Black Tower

The Black Tower

1987
×
Read the review Edit this entry  
31
Oslo, August 31st

Oslo, August 31st

2011
×
★★★½
Edit this entry  
12
Hi Stranger

Hi Stranger

2016
×
Read the review Edit this entry  
03
Garage

Garage

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
La luxure

La luxure

1962
×
Edit this entry  
01
My Fat Arse and I

My Fat Arse and I

2020
×
Edit this entry  
27
In Memory of the Day Passed By

In Memory of the Day Passed By

1990
×
Edit this entry  
26
Kaili Blues

Kaili Blues

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Elvis

Elvis

2022
×
★★½
Edit this entry  
18
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★
Edit this entry  
15
What Time Is It There?

What Time Is It There?

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Home

Home

2008
×
★★★
Edit this entry  
22
Crimes of the Future

Crimes of the Future

2022
×
★★½
Edit this entry  
21
Cheers to Our Wishes

Cheers to Our Wishes

2020
×
Edit this entry  
21
In This House

In This House

2004
×
Read the review Edit this entry  
21
Remembrance: A Portrait Study

Remembrance: A Portrait Study

1968
×
Edit this entry  
20
What Is a Woman?

What Is a Woman?

2022
×
Edit this entry  
19
Once I Loved a Woman

Once I Loved a Woman

1967
×
Edit this entry  
18
Coffee and Cigarettes

Coffee and Cigarettes

2003
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Last Family

The Last Family

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Vampir Cuadecuc

Vampir Cuadecuc

1971
×
Read the review Edit this entry  
05
Wall Engravings

Wall Engravings

1967
×
★★★
Edit this entry  
01
Mary and Max

Mary and Max

2009
×
★★★★
Edit this entry  
31
Tokyo Sonata

Tokyo Sonata

2008
×
★★★½
Edit this entry  
30
Throne of Blood

Throne of Blood

1957
×
★★★★½
Edit this entry