Sort by
  • What Is a Woman?

  • Elvis

    ★★½

  • Crimes of the Future

    ★★½

  • House Comes with a Bird

  • struggle

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • Golden Hour

  • The Last Duel

    ★★★

  • The Bones

  • Old Henry

    ★★★

  • Belfast

    ★★★½

  • Vortex

    ★★★★

  • A Hero

    ★★★★½

  • Titane

    ★★½

  • Feathers

    ★★★½

  • The Innocents

    ★★★

  • Baggio: The Divine Ponytail

    ★★★

  • The Place

  • ARCANE

  • Save Ralph

  • Pelé

  • The Mauritanian

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★½

  • CODA

    ★★★

  • Dream of a Dog

  • Puparia

  • Soul

    ★★★★

  • Extra Footage

  • 200 Meters

    ★★★★

  • The Man Who Sold His Skin

    ★★★

  • Quo vadis, Aida?

    ★★★★

  • An Ordinary Day

  • The 8th Day of the Week

  • Cheers to Our Wishes

  • And She Hisses

  • My Fat Arse and I

  • Made in Senegal

  • There Is No Evil

    ★★★

  • The Father

    ★★★★½

  • The Girls who Burned the Night

  • Dark Waters

    ★★★½

  • Miracle in Cell No. 7

    ★★★

  • Harley-Davidson '115th Anniversary'

  • The Irishman

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★½

  • The Platform

    ★★½

  • About Endlessness

    ★★★★½

  • The Two Popes

    ★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★

  • Echo

    ★★★★

  • Deadwood: The Movie

  • It Must Be Heaven

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Zero Distance

    ★★★

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★½

  • I Was at Home, But . . .

    ★★½

  • Just Don't Think I'll Scream

  • Fourteen

    ★★★

  • Brain Wave

  • Sometimes, I Think About Dying

  • The Great Hack

  • The Mule

    ★★★

  • Sheikh's Watermelons

  • Exterior/Night

    ★★

  • Brotherhood

  • Blue

  • The Nightingale

    ★★★½

  • Roma

    ★★★½

  • Capernaum

    ★★★