Moa has logged 61 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
09
Save Ralph

Save Ralph

2021
×
Edit this entry  
08
The Prestige

The Prestige

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Dead Don't Die

The Dead Don't Die

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Return

The Return

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Gia

Gia

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Three Identical Strangers

Three Identical Strangers

2018
×
Read the review Edit this entry  
05
Louder Than Bombs

Louder Than Bombs

2015
×
★★★½
Edit this entry  
05
Broken

Broken

2012
×
★★★
Edit this entry  
04
Loveless

Loveless

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Yung Lean: In My Head

Yung Lean: In My Head

2020
×
Read the review Edit this entry  
01
The Wrestler

The Wrestler

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Snatch

Snatch

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Celeste & Jesse Forever

Celeste & Jesse Forever

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Run Uje Run

Run Uje Run

2020
×
★★★
Edit this entry  
05
The Graduate

The Graduate

1967
×
★★★★
Edit this entry  
03
Me and You and Everyone We Know

Me and You and Everyone We Know

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Things to Come

Things to Come

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Piano Teacher

The Piano Teacher

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Love Songs

Love Songs

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Framing Britney Spears

Framing Britney Spears

2021
×
Read the review Edit this entry  
19
Antoine and Colette

Antoine and Colette

1962
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Nimic

Nimic

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Blue Valentine

Blue Valentine

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Virgin Suicides

The Virgin Suicides

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Reprise

Reprise

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Oslo, August 31st

Oslo, August 31st

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Malcolm & Marie

Malcolm & Marie

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Kid

The Kid

1921
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Cries and Whispers

Cries and Whispers

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Beginning

Beginning

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Pauline at the Beach

Pauline at the Beach

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Tom at the Farm

Tom at the Farm

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Cold War

Cold War

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Hunt

The Hunt

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
My Life as a Zucchini

My Life as a Zucchini

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Climax

Climax

2018
×
Read the review Edit this entry  
15
Lucky

Lucky

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Boy

Boy

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Place Beyond the Pines

The Place Beyond the Pines

2012
×
★★★★
Edit this entry  
11
Shame

Shame

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
Read the review Edit this entry  
11
Certified Copy

Certified Copy

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Gentlemen

The Gentlemen

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Pieces of a Woman

Pieces of a Woman

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
A Swedish Love Story

A Swedish Love Story

1970
×
★★★★
Read the review Edit this entry