Sort by

Michael has logged 124 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
One Cut of the Dead

One Cut of the Dead

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Cats

Cats

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Code 8

Code 8

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
I Lost My Body

I Lost My Body

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Animal World

Animal World

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Terminator: Dark Fate

Terminator: Dark Fate

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Killer Bean Forever

Killer Bean Forever

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Get Smart

Get Smart

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Package

The Package

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
13
Gemini Man

Gemini Man

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★★
Edit this entry  
11
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Abominable

Abominable

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Joker

Joker

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Dead Don't Die

The Dead Don't Die

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Crystal Calls - Making The Dark Crystal: Age of Resistance

The Crystal Calls - Making The Dark Crystal: Age of Resistance

2019
×
★★★½
Edit this entry  
22
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Between Two Ferns: The Movie

Between Two Ferns: The Movie

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Bill Burr: Paper Tiger

Bill Burr: Paper Tiger

2019
×
★★★½
Edit this entry  
14
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Dave Chappelle: Sticks & Stones

Dave Chappelle: Sticks & Stones

2019
×
★★★½
Edit this entry  
30
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Angel Has Fallen

Angel Has Fallen

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Invader ZIM: Enter the Florpus

Invader ZIM: Enter the Florpus

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Stuber

Stuber

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Package

The Package

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Lion King

The Lion King

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Anima

Anima

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
07
Chef

Chef

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Yesterday

Yesterday

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
I Am Mother

I Am Mother

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Beach Bum

The Beach Bum

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry