Sort by

The Host has logged 40 entries for films during January 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Fate of the Furious

The Fate of the Furious

2017
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
31
Palmer

Palmer

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Derek DelGaudio's In & of Itself

Derek DelGaudio's In & of Itself

2020
×
★★★★
Edit this entry  
30
Crack: Cocaine, Corruption & Conspiracy

Crack: Cocaine, Corruption & Conspiracy

2021
×
★★★½
Edit this entry  
29
The Little Things

The Little Things

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
WandaVision

WandaVision

2021
×
Read the review Edit this entry  
26
King Kong

King Kong

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
WandaVision

WandaVision

2021
×
Read the review Edit this entry  
22
Cookie Num Num

Cookie Num Num

2021
×
★★★
Edit this entry  
22
Dancing with the Cars

Dancing with the Cars

2021
×
★½
Edit this entry  
22
Fluffy Stuff with Ducky & Bunny: Three Heads

Fluffy Stuff with Ducky & Bunny: Three Heads

2021
×
★★½
Edit this entry  
22
A Day in the Life of the Dead

A Day in the Life of the Dead

2021
×
★★★½
Edit this entry  
22
Chore Day - The Incredibles Way

Chore Day - The Incredibles Way

2021
×
★★★
Edit this entry  
22
Fluffy Stuff with Ducky & Bunny: Love

Fluffy Stuff with Ducky & Bunny: Love

2021
×
★★½
Edit this entry  
22
Soul of the City

Soul of the City

2021
×
★★★★
Edit this entry  
22
Dory Finding

Dory Finding

2021
×
★★★
Edit this entry  
22
Unparalleled Parking

Unparalleled Parking

2021
×
★★
Edit this entry  
22
To Fitness and Beyond

To Fitness and Beyond

2021
×
★★★
Edit this entry  
20
I Am Paul Walker

I Am Paul Walker

2018
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Kid Detective

The Kid Detective

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The American President

The American President

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
David Byrne's American Utopia

David Byrne's American Utopia

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Helluva Boss

Helluva Boss

2019
×
★★★★
Edit this entry  
15
One Night in Miami...

One Night in Miami...

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
WandaVision

WandaVision

2021
×
Read the review Edit this entry  
11
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Soul

Soul

2020
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Wolfwalkers

Wolfwalkers

2020
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
06
Stop Making Sense

Stop Making Sense

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba

Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba

Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba

Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
03
The Godfather: Part III

The Godfather: Part III

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Godfather: Part II

The Godfather: Part II

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry