Sort by

The Host has logged 39 entries for films during December 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Holmes & Watson

Holmes & Watson

2018
×
Read the review Edit this entry  
31
Mute

Mute

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Mary Queen of Scots

Mary Queen of Scots

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Vice

Vice

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Welcome to Marwen

Welcome to Marwen

2018
×
Read the review Edit this entry  
28
Unsane

Unsane

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Dumplin'

Dumplin'

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Black Mirror: White Christmas

Black Mirror: White Christmas

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Snowman

The Snowman

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Life Itself

Life Itself

2018
×
Read the review Edit this entry  
22
Marwencol

Marwencol

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Open House

The Open House

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
19
Mortal Engines

Mortal Engines

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Vox Lux

Vox Lux

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Mule

The Mule

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Mary Poppins

Mary Poppins

1964
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Gotti

Gotti

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
15
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Krampus

Krampus

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Arthur Christmas

Arthur Christmas

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Roma

Roma

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Future World

Future World

2018
×
Read the review Edit this entry  
13
Mom and Dad

Mom and Dad

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Cam

Cam

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Christmas Chronicles

The Christmas Chronicles

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Never Goin' Back

Never Goin' Back

2018
×
★★★½
Edit this entry  
07
Minding the Gap

Minding the Gap

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Mowgli: Legend of the Jungle

Mowgli: Legend of the Jungle

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry