• The Most Hated Man on the Internet

    ★★★

  • Lightyear

    ★★★

  • Obi-Wan Kenobi

    ★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★

  • Doctor Who: Legend of the Sea Devils

    ★★★½

  • Morbius

    ★★

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

  • Phoenix Rising

    ★★★½

  • Undercurrent: The Disappearance of Kim Wall

    ★★★

  • The Batman

    ★★

  • Turning Red

    ★★★½

  • Ali Wong: Don Wong

    ★★½

  • Kimi

    ★★★½

  • The Tinder Swindler

    ★★★½

  • Doctor Who: Eve of the Daleks

    ★★★

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Anonymously Yours

  • West Side Story

    ★★½

  • House of Gucci

    ★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Love Hard

  • Encanto

    ★★★★

  • Eternals

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★½

  • The Last Duel

    ★★★★

  • The Guilty

    ★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Dune

    ★★½

  • The Card Counter

    ★★½

  • The Power of the Dog

  • Malignant

    ★½

  • C'mon C'mon

    ★★★★★

  • Candyman

    ★★★

  • Memories of a Murderer: The Nilsen Tapes

    ★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★½

  • Annette

    ★★★★

  • Murder by the Coast

    ★★

  • Luca

    ★★★★

  • Awake

  • Loki

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Friends: The Reunion

    ★½

  • The Woman in the Window

    ★★½

  • Those Who Wish Me Dead

    ½

  • Peter Rabbit 2: The Runaway

    ★½

  • The Fallout

    ★★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★½

  • The Map of Tiny Perfect Things

    ★★

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★½

  • Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

    ★★

  • Framing Britney Spears

    ★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★½

  • WandaVision

    ★★★★

  • The Minimalists: Less Is Now

    ★½

  • Doctor Who: Revolution of the Daleks

    ★★★

  • The Dry

    ★★½

  • Happiest Season

    ★★★

  • Mank

    ★★½

  • Holidate

    ★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★½

  • Over the Moon

    ★★★

  • Rebecca

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★

  • French Exit

    ★★★

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★★★

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★★½

  • Enola Holmes

    ★★★

  • Supernova

    ★★★★