Sort by

Quilton Turdtino has logged 63 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Batman Returns

Batman Returns

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Blood Rage

Blood Rage

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Eternals

Eternals

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Antlers

Antlers

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Halloween III: Season of the Witch

Halloween III: Season of the Witch

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Horror Noire

Horror Noire

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
10
Interview with the Vampire

Interview with the Vampire

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Dave Chappelle: The Closer

Dave Chappelle: The Closer

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Till Death

Till Death

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Slither

Slither

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Dirty Work

Dirty Work

1998
×
★★★
Edit this entry  
11
Candyman

Candyman

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Fat City

Fat City

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Lifeforce

Lifeforce

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Superhost

Superhost

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
The Blob

The Blob

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Bringing Out the Dead

Bringing Out the Dead

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Bloodthirsty

Bloodthirsty

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Boy Behind The Door

The Boy Behind The Door

2020
×
★★★½
Edit this entry  
08
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
05
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Snake Eyes: G.I. Joe Origins

Snake Eyes: G.I. Joe Origins

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Good on Paper

Good on Paper

2021
×
Read the review Edit this entry  
17
Everly

Everly

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
American Ultra

American Ultra

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Coming 2 America

Coming 2 America

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Mr. Right

Mr. Right

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
Bill & Ted Face the Music

Bill & Ted Face the Music

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Forever Purge

The Forever Purge

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Extract

Extract

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Censor

Censor

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Fatherhood

Fatherhood

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Caveat

Caveat

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Coming to America

Coming to America

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Cottage Country

Cottage Country

2013
×
Read the review Edit this entry  
01
Game of Death

Game of Death

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Spiral: From the Book of Saw

Spiral: From the Book of Saw

2021
×
★★
Read the review Edit this entry