• The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • House of Gucci

    ★★★½

  • Halloween Kills

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★

  • Dune

    ★★★★

  • Candyman

    ★★★

  • The Protégé

    ★★★½

  • Old

  • Fear Street: 1666

    ★★★

  • Lamb

    ★★★★★

  • Titane

    ★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★

  • Black Widow

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★½

  • America: The Motion Picture

    ★½

  • In the Heights

    ★★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★½

  • Army of the Dead

    ★★★

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★★½

  • Wrath of Man

    ★★★★

  • Mortal Kombat

    ★★★½

  • Bad Trip

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★★½

  • Q: Into the Storm

    ★★★★

  • Nobody

    ★★★★½

  • Coming 2 America

    ½

  • Allen v. Farrow

    ½

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★★★

  • Tom & Jerry

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • The Little Things

    ★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • Psycho Goreman

    ★★★★½

  • Freaky

    ★★★★

  • Hubie Halloween

    ½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • I Care a Lot

    ★★

  • Nomadland

    ★★★★★

  • David Byrne's American Utopia

    ★★★★★

  • Honest Thief

    ★★★½

  • Antebellum

    ★★★

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★★

  • Tenet

    ★★

  • Cut Throat City

    ★★★½

  • Unhinged

    ★★★½

  • The Old Guard

    ★½

  • Irresistible

  • The King of Staten Island

    ★★★★

  • Becky

    ★★★★

  • The Lovebirds

    ★★★★

  • The Hunt

    ★★★★½

  • (My) Truth: The Rape of 2 Coreys

    ★★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Impractical Jokers: The Movie

    ★★★★

  • Grizzly II: Revenge

    ½

  • Fantasy Island

    ★★½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Downhill

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★½

  • Possessor

    ★★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★½

  • The Turning

  • Faith Based

    ★★

  • Bad Boys for Life

    ★★★★

  • Like a Boss

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★★