Sort by
  • Lisa Frankenstein

    ★★★½

  • Wonka

    ★★★★

  • Leave the World Behind

    ★★★

  • Five Nights at Freddy's

    ★★½

  • A Haunting in Venice

    ★★★★★

  • Priscilla

    ★★★½

  • Maestro

    ★★★

  • The Wonderful Story of Henry Sugar

    ★★★★★

  • Saltburn

    ★★★½

  • Haunted Mansion

    ★★★½

  • Oppenheimer

    ★★★★★

  • Barbie

    ★★★★★

  • Meg 2: The Trench

    ★★

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Asteroid City

    ★★★★

  • Killers of the Flower Moon

    ★★★★½

  • The Little Mermaid

    ★★★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 3

    ★★★★½

  • Ghosted

    ★★★

  • BEEF

    ★★★★

  • The Super Mario Bros. Movie

    ★★★½

  • Air

    ★★★½

  • Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

    ★★★½

  • Daisy Jones & the Six

    ★★★★

  • Cocaine Bear

    ★★

  • Matt Rife: Matthew Steven Rife

    ★★★

  • The Girl Who Escaped: The Kara Robinson Story

  • Ant-Man and the Wasp: Quantumania

    ½

  • Theater Camp

    ★½

  • Beauty and the Beast: A 30th Celebration

    ★★

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★½

  • The Watcher

    ★★★½

  • Wendell & Wild

    ★★

  • The Good Nurse

    ★★★½

  • Don't Worry Darling

    ★★★½

  • The Whale

    ★★★★

  • Where the Crawdads Sing

    ★★★½

  • Elvis

    ★★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Under the Banner of Heaven

    ★★★

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • The Adam Project

    ★★★½

  • Scream

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

  • Sing 2

    ★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Encanto

    ★★★★

  • Muppets Haunted Mansion

  • Dune

    ★★★★½

  • Luca

    ★★★★★

  • Loki

    ★★★★★

  • In the Heights

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • Twenty One Pilots: Livestream Experience

    ★★★★

  • The Little Things

    ★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★½

  • Hubie Halloween

    ★★½

  • The Devil All the Time

    ★★

  • Unhinged

    ★★★½

  • Hamilton

    ★★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • Frozen II

    ★★★★★

  • Greta Van Fleet: Live at Red Rocks

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Joker

  • Midsommar

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★