• The Northman

  • Spencer

  • After Yang

  • Mank

  • Tenet

  • Falling

  • Cats

  • Doctor Sleep

  • Jay and Silent Bob Reboot

  • Jojo Rabbit

  • The Moneychanger

  • Color Out of Space

  • Joker

  • Waves

  • Ad Astra

  • It Chapter Two

  • Ready or Not

  • A Girl Missing

  • The Painted Bird

  • A Hidden Life

  • The Lighthouse

  • Liberte

  • Chernobyl

  • Stuber

  • The Beach Bum

  • The Souvenir

  • Blinded by the Light

  • Mary Poppins Returns

  • The Girl in the Spider's Web

    ★★★

  • High Life

  • Widows

  • The Predator

  • Peterloo

    ★★★

  • The Mountain

  • The Ballad of Buster Scruggs

  • Alpha

    ★★★★

  • Destination Wedding

    ★★★★

  • Ocean's Eight

  • Long Day's Journey Into Night

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★

  • Upgrade

  • The Outsider

    ★★★

  • Dovlatov

  • Proud Mary

  • Phantom Thread

    ★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★½

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

  • Paddington 2

  • Justice League

    ★★

  • Thor: Ragnarok

  • Blade Runner 2049

    ★★★½

  • Professor Marston and the Wonder Women

    ★★★★

  • American Assassin

    ★★

  • It

  • mother!

    ★★½

  • First Reformed

    ★★★

  • The Shape of Water

  • Zama

  • Detroit

  • Annabelle: Creation

    ★★½

  • Wonder Woman

    ★★★★

  • Atomic Blonde

    ★★

  • Song to Song

    ★★★★½

  • Logan

    ★★★★

  • Nobody Speak: Trials of the Free Press

    ★½

  • The Polka King

  • A Ghost Story

  • Railroad Tigers

    ★★

  • Resident Evil: The Final Chapter

    ★★★★½

  • Hidden Figures

    ★★★½

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★½

  • Silence

    ★★★★★