Sort by
  • Dream Scenario

  • Priscilla

  • Poor Things

  • Barbie

  • Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

  • Asteroid City

  • May December

  • Killers of the Flower Moon

  • Bottoms

  • Scream VI

  • Talk to Me

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

  • Sanctuary

  • Glass Onion

  • No Bears

  • TÁR

  • Showing Up

  • Triangle of Sadness

  • Little Solange

  • Bergman Island

  • Dark Waters

  • Let the Sunshine In

  • A Ghost Story

  • Certain Women

  • A Most Wanted Man

  • Prometheus

  • Moneyball

  • The Bourne Ultimatum

  • Inside Man

  • A History of Violence

  • Caché

  • The Triplets of Belleville

  • Catch Me If You Can

  • Chicago

  • Gangs of New York

  • Demonlover

  • Cremaster 3

  • Secretary

  • Werckmeister Harmonies

    ★★★★★

  • Yi Yi

    ★★★★★

  • Gladiator

  • Cremaster 2

  • 10 Things I Hate About You

  • Histoire(s) du cinéma

    ★★★★★

  • Cremaster 5

  • Cremaster 1

  • Sense and Sensibility

  • Heat

  • Cremaster 4

  • Joan the Maid I: The Battles

    ★★★★★

  • The Age of Innocence

  • The Fugitive

  • The Piano

  • Twin Peaks: Fire Walk with Me

  • Howards End

  • Body Double

  • Melvin and Howard

  • All That Jazz

    ★★★★★

  • Alien

  • Killer of Sheep

    ★★★★★

  • That Obscure Object of Desire

  • 3 Women

    ★★★★★

  • Jeanne Dielman, 23, quai du Commerce, 1080 Bruxelles

    ★★★★★

  • Mirror

    ★★★★★

  • Sisters

  • Betty Tells Her Story

  • McCabe & Mrs. Miller

    ★★★★★

  • The Plot Against Harry

  • On Her Majesty's Secret Service

  • The Color of Pomegranates

    ★★★★★

  • L’Amour Fou

    ★★★★★

  • Theorem

    ★★★★½