Sort by
  • All Quiet on the Western Front

    ★★★★

  • The Menu

    ★★★½

  • Glass Onion

    ★★★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★½

  • Bones and All

    ★★★★

  • Nope

    ★★★★½

  • Elvis

    ★★★★

  • Aftersun

    ★★★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★½

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Encanto

    ★★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • King Richard

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★★½

  • Belfast

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★½

  • Drive My Car

    ★★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★½

  • Black Widow

    ★★★★

  • In the Heights

    ★★★★

  • Cruella

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • CODA

    ★★★★½

  • WandaVision

  • Mank

    ★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • Mainstream

    ★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • Emma.

    ★★★★

  • The Father

    ★★★★

  • Minari

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • Little Women

  • 1917

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Jojo Rabbit

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • Marriage Story

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • The Lighthouse

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Venom

    ★★★½

  • Under the Silver Lake

    ★★★

  • Cold War

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

  • A Quiet Place

  • Black Panther

  • Phantom Thread

    ★★★★

  • Thor: Ragnarok

  • Breathe

    ★★★

  • Lady Bird

  • National Theatre Live: Angels In America — Part Two: Perestroika

  • National Theatre Live: Angels In America — Part One: Millennium Approaches

  • Dunkirk

    ★★

  • Spider-Man: Homecoming