Sort by
  • Oppenheimer

    ★★★★

  • Barbie

    ★★★★

  • Asteroid City

    ★★★½

  • Beau Is Afraid

    ★★★★½

  • BEEF

    ★★★★★

  • Evil Dead Rise

    ★★★★

  • Babylon

    ★★★★½

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★★

  • Talk to Me

    ★★★★

  • My Best Friend's Exorcism

    ★½

  • All Quiet on the Western Front

    ★★★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★★

  • The Whale

  • Pearl

    ★★★★

  • Bones and All

    ★★★★½

  • TÁR

    ★★★★½

  • Barbarian

    ★★★★½

  • Nope

    ★★★★

  • Broker

    ★★★★

  • Conversations with a Killer: The John Wayne Gacy Tapes

    ★★★★

  • The Northman

    ★★★★½

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★★

  • X

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Jackass Forever

  • Speak No Evil

    ★★★★

  • Fresh

    ★★★★

  • Scream

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • Out of Bounds

  • The Black Phone

    ★★½

  • Midnight Mass

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • Mad God

    ★★★½

  • Titane

    ★★★★½

  • A Classic Horror Story

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • The Fallout

    ★★★

  • Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

    ★★★½

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★

  • Heaven's Gate: The Cult of Cults

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Soul

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Shiva Baby

    ★★★★½

  • Tenet

    ★★★½

  • Host

    ★★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★★

  • The Metamorphosis of Birds

    ★★★★

  • Minari

    ★★★★½

  • Possessor

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★½

  • 1917

  • The Gentlemen

    ★★★

  • Daniel Sloss: X

  • Saint Maud

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • The Platform

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Chernobyl

    ★★★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★

  • For Sama

    ★★★★★

  • I See You

    ★★★

  • The Beach Bum

    ★★★★

  • Us